Вівторок, 19.03.2024, 10:59
Вітаю Вас Гость | RSS

Творча скарбничка учителя історії Холодняк Анни

Форма входу
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Наше опитування
Відвідувач сайту - хто Ви?
Всього відповідей: 2773

Історія створення музею

Ми пам’ятаємо...

На честь 97-ої гвардійської Полтавської стрілецької дивізії в школі створено музей бойової слави, де знаходяться експонати часів Великої Вітчизняної війни

Робота по створенню музею бойової слави співпала з участю учнівського колективу Загальносвітньої І-ІІІ ступенів школи № 12 м. Кременчука у Всеукраїнській історико-краєзнавчій акції учнівської та студентської молоді «Шляхами подвигу і слави», присвяченій 65-й річниці звільнення України від фашистських загарбників та Перемозі у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років

Дослідницька робота у рамках акцій поєдналась з роботою в спільному героїко-патріотичному проекті «Пам'ять про війну єднає», що присвячувався 65 річниці визволення Кременчука від фашистських загарбників та створенню Музею бойової техніки під відкритим небом в Парку Миру міста.

Серед старшокласників був створенний пошуковий загін, що отримав завдання дослідити бойовий шлях у Великій Вітчизняній війні 97-ої гвардійської Полтавської стрілецької дивізії та її роль у визволенні м. Кременчука.

Завдання виявилось не простим, але водночас цікавим.

На початку роботи школа звернулась за допомогою до Ради ветеранів 11-го мікрорайону та Ради ветеранів міста. Нажаль пошук не виявив жодного живого свідка- учасника визволення м. Кременчука, воїна 97-ої гвардійської Полтавської стрілецької дивізії.

В подальшому учні отримали дозвіл від міської Ради ветеранів на роботу з її архівом. Працюючи з документами, виявили лист Полозова Анатолія Несторовича - ветерана ВВВ, учасника визвольних подій 1943 року. В листі до міської влади він звертався з проханням відвідати Кременчук.

У своєму листі у відповідь пошуковці нашої школи вказали мету свого дослідження та залишили контактні дані школи. Через тиждень Анатолій Несторович зателефонував. В подальшому, в ході листування, виявилось що Анатолій Несторович очолює один із осередків Ради ветеранів у своєму місті, є активним учасником всіх святкових відзначень, підтримує зв’язки з воїнами рідної дивізії. В дарунок школі він надіслав декілька книг, в тому числі і з історії 97-ої гвардійської Полтавської стрілецької дивізії, що виявились безцінним джерелом у дослідницькій роботі. Школа запросила ветерана відвідати наше місто і він, не дивлячись на похилий вік та стан здоров’я, пообіцяв приїхати. Шкільний музей У своєму листі у відповідь пошуковці нашої школи вказали мету свого дослідження та залишили контактні дані школи. Через тиждень Анатолій Несторович зателефонував. В подальшому, в ході листування, виявилось що Анатолій Несторович очолює один із осередків Ради ветеранів у своєму місті, є активним учасником всіх святкових відзначень, підтримує зв’язки з воїнами рідної дивізії. В дарунок школі він надіслав декілька книг, в тому числі і з історії 97-ої гвардійської Полтавської стрілецької дивізії, що виявились безцінним джерелом у дослідницькій роботі. Школа запросила ветерана відвідати наше місто і він, не дивлячись на похилий вік та стан здоров’я, пообіцяв приїхати.

Незабутні зустрічі відбулися в річницю визволення Кременчука – 29 вересня 2008 року, та пізніше – в травні 2009 року.

Під час перебування в школі Анатолій Несторович зустрівся з членами пошукового загону, старшокласниками. Зустріч пройшла в урочистій і по- справжньому теплій атмосфері.

Ветеран ділився спогадами, відповідав на запитання, читав напам’ять вірші.

У молоді залишились незабутні враження та численні фото на згадку.

Водночас продовжувалась робота по дослідженню історії визволення міста. Серед учнівського колективу було оголошено акцію по збору речових памяток часів ВВВ. Цю роботу допомагали здійснювати учні усіх класів, а також батьки. Шкільний музей

Особлива заслуга в наданні матеріалів належить Кругляку В’ячеславу Миколайовичу, син якого є старшокласником школи. В’ячеслав Миколайович входить до Міського козацького братва, зокрема того з його підрозділів, що займається вивченням історії Великої Вітчизняної війни. Брацтво має всі необхідні дозволи на проведення розкопок та досліджень. Кругляк В. М. надав значну кількість матеріалів, речових памяток, допоміг їх привести в належний стан, систематизувати.

Виникла ідея організувати невеликий шкільний музей.

За допомогою керівництва школи було знайдено необхідне приміщення, за допомогою батьків обладнали його під шкільний музей. Спільними зусиллями виготовили виставкове обладнання, оформили стенди, діаграми.

Відкриття музею відбулось 5 травня 2009 року.

Шкільний музей Шкільний музей
Урочистості за участю ветеранів з нагоди відкриття музею.


Відкривав музей Полозов Анатолій Несторович,
запрошений пошуковцями як почесний гість.

Шкільний музей

З вуст учасника визволення рідного міста, учні почули розповідь про застосування і дію різних видів зброї, коментар до зібраних фото матеріалів, письмових джерел. Із затамуванням подихів всі слухами розповідь екскурсовода - живого свідка історії. Немов сторінки підручника ожили , заговорили вустами учасника тієї жахливої війни. Перед очима - епізоди наступів, кровопролиття, загибель друзів, короткі перепочинки…





Депутати Автозаводської районної ради подарували музею макет автомата ППШ,
що широко використовувався в боях в роки ВВВ. Шкільний музей


Пошуковий загін є постійним учасником мітингів, парадів з нагоди Перемоги та річниць визволення міста; урочистостей , що останні роки проводяться у Парку Миру. Шкільний музей


В травні 2009 року представники Автозаводської районної ради та Ради ветеранів міста на урочистостях, що проходили у Парку Миру, вручили пошуковцям копію бойового прапора 97-ої гвардійської Полтавської стрілецької дивізії.
Шкільний музей Шкільний музей


Не припиняється робота по облаштуванню музею, поповненню його експонатами.
Шкільний музей Шкільний музей


Пошуковий загін постійний учасник зустрічей з ветеранами, шкільних та міський заходів, присвячених Перемозі та визволенню міста.
Шкільний музей
«Урок загартовування від ветерана»


Зустрічі учнів з учасниками ВВВ часто проходять в стінах музею.
Шкільний музей


Музей є постійнодіючим, в ньому проводяться екскурсії для школярів та гостей школи.
Шкільний музей


Досліджуючи історію визволення рідного міста, йдучи цими «шляхами подвигу і слави» учні - нове покоління, що виросло в мирний час, збережуть пам'ять про загиблих і мають нагоду низько вклонитись живим воїнам – визволителям!
Пошук
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання




Copyright MyCorp © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz